Celostní péče

Soukromá stomatologická ordinace MUDr. Jiřího Bendy se sídlem v Praze 5 poskytuje svým pacientům kromě profesionální a vysoce komplexní stomatologické péče i četné nadstandardní služby z oblasti preventivní, detoxikační a rehabilitační medicíny.
Stomatologické ošetření napříč všemi věkovými kategoriemi provádíme za využití těch nejmodernějších lékařských postupů a technologií, díky čemu je léčba v naší ordinaci zcela bezbolestnou a expresní záležitostí.

V naší ordinaci odmítáme léčit pouhé symptomy onemocnění – namísto toho vynakládáme obrovské úsilí na odstranění jejich příčin, čímž zamezujeme jejich opakovanému vzniku a možné genezi nejrůznějších chronických obtíží.

Mezi naše standardní stomatologické služby tedy patří:

 • Kompletní stomatologické ošetření pro děti i dospělé (prevence zubního kazu, fotokompozitní výplně, odstranění zubního kamene)
 • Stomatologická chirurgie (ošetření zánětů, odstranění přespočetných zubů, plastické operace kostí)
 • Parodontologie (léčba a ošetření onemocnění závěsného aparátu zubů a kostí)
 • Implantologie (náhrada chybějících zubů)
 • Endodoncie (ošetření kořenových kanálků, léčba prasklých zubů)
 • Ortodoncie (rovnátka)

Speciální nabídka naší stomatologické ordinace:

 • Preventivní péče
  V rámci preventivní péče klademe důraz zejména na zdravý životní styl našich pacientů. Pacientům doporučujeme pravidelnou konzumaci vyvážené stravy založené na nízkém obsahu cukrů a mléčných výrobků. Důležitou roli v takto upraveném jídelníčku hraje dostatečný příjem širokého spektra minerálních látek, vitamínů a bílkovin, přičemž nesmíme zapomínat na pravidelný příjem kvalitní čisté vody, která má pro správné fungování lidského organismu zcela kruciální význam.
  Dalším důležitým bodem naší preventivní péče je důkladná osvěta, co se správné ústní hygieny týče. Zdaleka ne každý dospělý člověk dnes totiž ovládá správnou techniku čištění zubů a dásní, čímž se nevědomky vystavuje zvýšenému riziku vzniku zánětu dásní, parodontózy a parodontitidy.
 • Odstraňování amalgámových výplní a léčba elektrogalvanismu dutiny ústní
  Jednou z nejdůležitějších oblastí našeho snažení je podat pomocnou ruku těm pacientům, kteří nyní v důsledku předchozí nekvalitní stomatologické péče trpí chronickými bolestmi či nejrůznějšími psychosomatickými poruchami, jakými jsou například bolesti zad, onemocnění ledvin, žaludeční problémy, gynekologické potíže, mžitky před očima apod.
  Všechny výše zmíněné zdravotní potíže mají totiž s vysokou pravděpodobností svůj originální původ v nevhodně použitých amalgámových výplních, které mnohdy ve spojení s ostatními těžkými kovy způsobují vznik elektrického napětí a elektrického proudění v oblasti celé dutiny ústní, čímž do značné míry přispívají ke vzniku rozličných somatických i psychosomatických poruch a chronických bolestí.
 • Detoxikace organismu
  Zajištění 100% úspěšnosti léčebného procesu je v naší ordinaci doprovázeno důkladnou detoxikační kůrou a očisťující terapií, jejímž účelem je především odstranění škodlivých látek a nebezpečných „těžkých“ kovů z pacientova těla. K tomuto účelu používáme zejména léty a praxí osvědčené terapeutické metody, jakými jsou například konzumace tělu prospěšných potravinových doplňků, rozmanité masážní kůry, tělní zábaly a relaxační koupele.
  Kombinace jednotlivých úkonů detoxikačního procesu je vždy uzpůsobena tak, aby co možná nejlépe odpovídala individuálním potřebám a fyziologickému stavu daného pacienta.